RÜZGARIN DOĞDUĞU YER :

ALAÇATI

ALAÇATI FISHING

9-12 EKİM 2014

 

Alaçatı açıklarında, minik tekneler ve derme çatma malzemelerle yakaladığımız ilk büyük balıkların üstünden yıllar geçti. Şimdi artık Alaçatı suları, Türkiye’de en çok sportif balıkçı barındıran deniz haline geldi. Altı yıl önce birkaç arkadaş bir araya gelerek başlattığımız “Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası” ise, geçen yıldan beri Avrupa’nın en büyük açık deniz balıkçılık turnuvası ve yine dünyada, hatırı sayılır bir yere sahip.

http://www.alacatifishing.com/

 

Her yıl artan katılımla gelişen turnuva, hem katılımcı sayısı hem de katılan teknelerin ve ekiplerin niteliği anlamında, inanılmaz bir gelişim sergiledi. Geçen yıl rekor katılımla 70 tekne ve 300’den fazla amatör balıkçıyı ağırladık. Bu başarıda en önemli etken, turnuvanın ticari kaygıdan uzak tamamen amatör bir ruhla, ancak ekibimizin birikimleri ile çok profesyonelce ele alınması oldu. Her yıl Ekim ayında bir araya gelen Türkiye’nin en iyi balıkçıları sayesinde, “Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası” sportif balıkçıların buluşma platformu haline geldi.

 

Sportif balık avcılığı, yakalanan balıklardan daha çok, kurulan dostluklar, gidilen seyahatler ve yaşanan maceralar ile değer kazanan bir yaşam şekli. Bizim kapımız da turnuvalara ve gittiğimiz gezilere katılmak isteyen tüm amatör balık meraklılarına açık, sadece denize sevdalı ve oltaya bağlı olmanız yeterli.

 

Birçok yeni turnuvada ve hiç görmediğimiz sularda buluşmak dileği ile rastgele…

Alaçatı Değirmen Otel

0(232) 716 67 14