RÜZGARIN DOĞDUĞU YER :

ALAÇATI

GEZİNTİ - PLAJ - ALIŞVERİŞ

Ülkemizin son yıllarda en gözde tatil noktalarından biri olan Alaçatı, bu kadar popüler olmayı hak edecek güzelliklere fazlasıyla sahip. Tarihi yapıya sahip evleri ve butik otelleri, sevimli ve kaliteli mekanları, eğlence hayatı, birbirinden güzel koyları ve plajları ile Çeşme'nin göz bebeğidir Alaçatı. Alaçatı tatiliniz sırasında mutlaka gezmenizi önerdiğimiz yerler var.

 

Alaçatı Evleri: Alaçatı' nın simgesi haline gelmiş, geleneksel mimariye sahip yapılar burada en çok göreceğiniz şeylerden biri. Hem merkezde hem de merkezin etrafındaki bölgelerde yer alan Alaçatı Evleri'nin pek çoğu son yıllarda restore edilip turizme kazandırıldı.

 

Yel Değirmenleri: Alaçatı' nın bir diğer simgesi de tarihi Alaçatı Yel Değirmenleri' dir. Büyük kısmı restore edilip cafe ve restoran olarak hizmete giren yel değirmenlerini mutlaka gezin.

 

Alaçatı Meydanı: Günün her saati hareketin devam ettiği ve Alaçatı' nın kalbi sayılacak yerdir Alaçatı Meydanı. Cafeler, restoranlar, dükkanlar burada yer alır. Alaçatı' yı keşfetmeye başlamak için ideal noktalardan biridir.

 

Hacı Memiş Ağa Camii: Tarihi yerlere ilginiz varsa Alaçatı Hacı Memiş Ağa Camii gezmenizi önerdiğimiz yerlerden biri. Caminin yapım tarihi yaklaşık 200 yıl öncesine dayanıyor.

 

Dutlu Kahve: Hacı Memiş Mahallesi 'nde bulunan Alaçatı Dutlu Kahve, bölgenin en eski mekanlarından biri. Burada bir kahve molası verip, dut ağaçlarının altında keyifle vakit geçirmeden eve dönmeyin.

 

Plajlar: Alaçatı'da genellikle "beach club" konseptine sahip plajlar bulunuyor. Gündüz deniz-güneş, akşam parti-eğlence ikilisine ev sahipliği yapıyor bu yerler. Bu özel işletmelerin yanı sıra Alaçatı'nın en ünlü plajı olan Çark Plajı'na gidebilirsiniz. Burası özellikle sörfçülerin en çok tercih ettiği koy Alaçatı'da. Aya Yorgi Koyu da bölgenin en popüler plajlarına ve beach clublarına ev sahipliği yapıyor. Aya Yorgi'yi de mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

 

ALIŞVERİŞ

 

Alaçatı’da her Cumartesi günü geniş kapsamlı bir pazar kurulmaktadır. En taze sebze ve meyveler, hiçbir yerde göremeyeceğiniz kadar çeşitlilikte yöresel otlar, her tür giyim, yerli dokuma ve çeşit çeşit aksesuarlar, hepsi bir arada... Yok, yok yani…

 

Alaçatı’nın yeni keşfedilen tarih kokan mahallesi Hacı Memiş de , Türkiye’nin hiçbir bölgesinde bulamayacağınız özgünlükte Antika eşyalar , Pek çok sanatçının el sanatlarının sergilendiği galeriler , birbirinden güzel ev mobilyaları ve aksesuarları dükkanlarını bulacak , Dutlu kahve meydanında köylülerle çayınızı yudumlayacaksınız . Yöremizin bir başka hareketli bölgesi olan Kemal Paşa Caddesi ve Kilise Meydanında ise zarif dekorasyonlara sahip mağazalar, hediyelik aksesuarlar , eşyalar alabileceksiniz … Çok yorulursanız ;  her köşede size sevgi ile bakan kahveler , cafe ler de dinlenebilirsiniz.

Alaçatı Değirmen Otel

0(232) 716 67 14