RÜZGAR EKİP

MUTLULUK BİÇİYORUZ

 

Değirmen; Alaçatı’ nın ve Alaçatı halkının tarih boyunca en değerli varlığı ve vazgeçilmezi olmuştur. Değirmen, Alaçatı halkı için üretim, sofradaki ekmek, rızık ve hak edilen kazanç demek; en çok da Tanrı'nın yardımı, doğanın lütfu ile gelen bereket demektir.

 

Otelimiz, Alaçatı’ nın tarihinde, sosyal hayatında önemli bir yer tutan ve simgelerinden biri olan, “Değirmen”den ilham alınarak tasarlanmış ve yapılmıştır. Alaçatı’ nın tarihi değirmenlerinin bulunduğu bölgede, yani Alaçatı’ nın tam kalbinde, dört ayrı kuleden oluşan otelimiz, Alaçatı (bir kısmı da kendi arsamızdan çıkan) taşından ve tamamen doğanın bize sunduğu malzemelerden yapılmıştır.

 

 

 

 

LOKASYON

 

Alaçatı, gerçek bir huzur ve tatil cenneti olmakla birlikte çoğu zaman, özellikle yaz sezonunda, park sorunu yaşayabileceğiniz bir yerdir maalesef. Ama sizin bunu dert etmenize gerek yok. Otelimizin kapısının önüne kadar aracınızla gelebilir ve aracınızı park edebilirsiniz.

 

Bir iyi haber de yeme-içme ve eğlence mekanlarına, yani çarşıya olan uzaklığımız ile ilgili. Doğayla iç içe, kuş cıvıltıları ve rüzgarın ıslık sesini dinleyebileceğiniz dinginlikteki otelimiz, çarşının curcunasına, yeme-içme ve eğlence mekanlarına da sadece birkaç adım (yaklaşık 30 m.) mesafededir.

Alaçatı Değirmen Otel

0(232) 716 67 14